Korsika

aprill - oktoober (16 päeva) - Rattamatk ratturite paradiisi!

1. päev
väljasõit Tallinnast 6.00, läbime Baltikumi. Ööbima jääme Bialystokis.

2. päev
jätkame Poola läbimist, sõidame läbi Slovakkia, Tsehhi ja jõuame õhtuks Austriasse.  Öö Viini kämpingus. Võimalus külastada õhtust “valsi” pealinna.

3. päev
varahommikul suunaga Itaalia poole. Sõidame üle Bologna ja Firenze ning jõuame õhtuks Pisasse. Ööbime Pisa külje all kämpingus. Võimalus minna vaatama Imede Väljakut- Piazza di Miracoli- kuulsat viltust kellatorni ning katedraali.

4. päev
sõidame Livornosse, ületame hommikuse praamiga u 4h kestva meresõiduga Liguuria mere ja maabume Bastias. Otsime Korsika pealinna lähedal mereäärse telklaagri koha ja   jääme sinna ööbima. Meie buss tuleb saarele kaasa ja liigub matka kestel iga päev järgi.

5. päev
algab rattamatk, suundume saareriigi põhjatipu poole- Macinaggio-> Moulin Mattei, võimas  vaade umbes 1km kõrguselt Cap Corsele-> Nonza-> jõuame mereäärsesse kämpingusse  Marine de Ferinole's (päeva teekond 73km)

6. päev
jätkame matka mööda mägiteid, mis kulgevad u.900m kõrgusel otse mere kohal,  St. Florent-> Ogliastro, telgime vabas looduses (päeva teekond 45km)

7. päev
Ogliastro-> I'lle-Rousse- kena väike linnake, võimalik külastada kohaliku turgu või minna otse keslinnas randa ujuma, Calvi -> kämping Argentella's (päeva teekond 67km)

8. päev
Argentella -> õhtuks jõuame kaljude vahele peitunud väiksesse sadamalinnakesse Porto, kus otsime ka ööbimiskoha. Õhtul kavas teha külastus mõnda restorani ja tutvust teha kohaliku köögiga, mis peamiselt tegemist mixiga prantsuse ja itaalia köögist; igaljuhul nalja saab, sest kelnerid inglise keelt ei räägi... (päeva teekond 65km)

9. päev
edasi liigume suunaga sisemaa poole, sihiks jõuda saare kõrgeima mäetipu, Monte Cinto (2708m), jalamile. Kuna liigume kõrgustiku poole, siis kuni Evisa'ni saab nautida ainult   tõususid;) Jõudnud Col de Vergio'sse (1477m), tuleb kauaoodatud tee laskumistega,   Albertacce- leiame telkimise koha (päeva teekond 56km)

10. päev
edasi laskume mööda kanjonit iidsesse mägilinna Corte, võimalik külastada kohalikke kaupluseid, turge, kohvikuid. Telklaagri koha leiame veidi linnast eemal looduskaunis kohas mägijõgede deltaalas, võimalik karastada jääkülmas vees (päeva teekond 49km)

11. päev
Edasi sõidame oma bussiga ida rannikule Aleria'sse ja otsime mereäärse telklaagri koha.     Kuna see pool saarest on madalmaa, siis siin on pikad valge liivaga rannad ning ohtralt kiivi, mandarini, apelsini ja viinamarja kasvandusi, võimalik külastada veini mõisa, kus saab       maitsta ja kaasa osta kuulsat Korsika valget veini.

12. päev
Sõidame Bastiasse, teeme viimased kohustuslikud suveniiriostud ja astume praamile. Tagasi Livornos. Ööbimiskoha leiama linna külje all mereäärses kämpingus.

13. päev
algab tagasitee, Livorno, Veneetsia. Külastame üht maailma kuulsaimat laguunisaarekestele ehitatud 3000 tänava ja kanaliga linna. Linn mis on ühendanud Ida ja Lääne Euroopat.  Omapärane Veneetsia arhitektuur, mida on tugevalt mõjutanud Bütsants. Santa Fosca kirik, Püha Markuse kirik, Doodžide palee, Markuse väljak (piazza), Scalzi sild, Rialto sild ja  Akadeemia sild.

14. päev
Austria, Viin.

15. päev
jätkame Tsehhi, Poola, Varssav.

16. päev
Poola, Leedu, Läti, Eesti, Eesti.

Osavõtutasu ........ eurot

sisaldab: transporti, bussijuhi/ grupijuhi tasu, ühistoitlustust 2x päevas (hommik ja õhtu), kütust, bussi ülevedu edasi-tagasi Livorno- Bastia, teede- ja parklate maksud.

lisakulud: tervise ja reisikindlustused, veini mõisad ja muud tasulised objektid, muud isiklikud ostud, kämpingud.

lisainfo: 5 kämpingut, 5 telkimist vabas looduses, kliima vahemereline, Korsika kuulub Prantsumaale, räägitakse peamiselt prantsuse ja itaalia keelt, hakkama saab ka hispaania keelega, kasutusel on mitmed kohalikud dialektid, inglise keelega võib jänni jääda, sest seda räägivad kohalikud väga vähe.