Põhja-Itaalia, Dolomiidid

Matkareis Põhja-Itaalia, Dolomiidid

mai - september (15 päeva)

Majesteetlikud Dolomiidid, kõige omapärasemad ja ilusamad mäed kogu Itaalias, hingerabavad maastikud, ainulaadsed mäekujud, kaljuseinad ja -sambad, haruldane alpi taimestik.

Reisprogramm:

päev 1-2
sõit läbi Läti, Leedu ja Poola (ööbimine Bialystokis), Slovakkia, Austria (ööbimine Viinis).

päev 3-7
Kirde-Itaalia, Veneto maakond. Dolomiidid, Itaalia kuulsaim suuskuurort Cortina d'Ampezzo, kämping. Kohapeal vaba valik trekkida ja teha radiaalmatku. Radiaalmatk mäestiku kõrgeimale mäele Marmolada (3343m). Itaalia suurim ja üks ilusaim järv- Garda järv- veepark “Canevaworld”, Verona, 'Romeo ja Julia linn', roomaaegne areen (teine peale Rooma Colosseumi), Teatro Romana 1saj. Ekr.

Trestino-Alto, Adige maakond. Cembra, Piramidi di Segonzano- haruldane kogum erodeerunud kivisambaid, millest mõned üle 30m. kõrged, igaühel tipus suured rahnud nagu mütsid. Madonna di Campiglio- org Cascate di Nardis, vaadeldav uhke 90m kõrgune juga.

Loode-Itaalia, Lombardia maakond. Val Camonica- liustikulise tekkega org esiajalooliste kaljujoonisetega. Iseo järve ääres asuv Cislano küla, kus leiab samalaadse erodeerunud kivisammaste rühma.

päev 8-10
Liguuria maakond. Itaalia suurim sadamalinn Genova, Christoph Kolumbuse sünnikoht. Cervo, kuulus kuurort San Remo. Dolceaqua, kuulus oma täidlase punase veini Rosses järgi. Cinque Terre e. “Viis maad”- Monterosso al Mare, suurim neist ja ainuke kel on liivarand. Vernazza, Corniglia, Manarola ja Riomaggiore, kus 'kohustuslik' turistide vaatamisväärsus Via del' Amore e. “Armastuse tee”. Cinque Terre on vanad kaljujärsakule klammerdanud külad, mida ühendab iidvana muulatee Santiero Azzurro, kus avanevad lummavad vaated türkiissinisele Vahemerele ja piirkonnale omaste terrassina laskuvatele viinamägedele, mille viinamarjadest valmistatakse kohaliku kuiva veini. Portovenere, Venuse enda järgi nime saanud Liguuria ranniku üks romantilisemaid külasid.

Kesk-Itaalia, Ensilia-Romagne maakond. Firenze, Toomkirik St. Maria de Fiore, Euroopa suuruselt neljas kirik, baptisteerium ja kellatorn.

Toscana maakond. Kuulus viinamarja istanduste ja veinimõisade maakond, Carrara, marmormäed. Pisa, Camp de Miracoli e. “Imede põld”. San Marino, Euroopa vanim vabariik, linnriik Monte Tinto nõlvadel. Rimini, Euroopa suurim, 15 km. pikkuse rannaga supelkuurort.

päev 11-12
Friuli maakond. Elav muuseum ja arhitektuuripärl Veneetsia.

päev 13-15
tagasisõit, Austria, Viin (Viini kämping), Tsehhi, Poola (ööbimine Varssavis), Leedu, Läti, Eesti.

Osavõtutasu: ........... eurot.

sisaldab: transporti, bussijuhi / grupijuhi tasu, kütus, ühistoitlustus hommikul ja õhtul, teede- ja parklate maksud.

lisakulud: tervise ja reisikindlustused, muuseumid ja muud tasulised objektid, kämpingud.

lisainfo: Marmolada mäetipp on aastaringselt kaetud lumega, järve lõunakaldalt pääseb selle harjale köisteega. Cinque Terre külade matkaks kulub umbes 5-6 tundi.

e-mail See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

lingid: www.dolomiti.org/ita/cortina/index.html

www.cardalake.it