Horvaatia

Matkareis Horvaatiasse

mai - september (15 päeva)

Horvaatia- maapealne paradiis, Euroopa üks päikselisemaid paiku, puutumatu loodus, tõeline loodusime Plitvice kaskaadjärvistu, romantiline Dalmaatsia rannik järsult türkiissinisesse merre langevate kaljude, tuhandete saarte ning lahesoppides asuvate randadega, iidsed kreeka ja roomaajastu linnad ja asulad, oivaline vahemereline köök.

Eesti, Läti, Leedu, Poola, ööbimine Bialystokis.

Slovakkia, Hungari, Budapest, Siafok. Balatoni järv, Kesk-Euroopa suurim järv, põhja kallas on sügava veega ja mägine, mida piirab Karpaatide eelmäestik, lõuna kallas on madal ja pikkade liiva randadega. Kämping järve lõuna kaldal.

Horvaatia, Zagreb, Karlovac, Plitvice rahvuspark. Plitvice rahvuspark- imeline puutumatu loodus, mägede vahel ja metsa peitunud türkiissinise veega 16 järve, mis omavahel ühendatud 92 joa ja kosega. Jõed, ojad, allikad. Kõige suurem ja kõrgeim järv Kozjak asub 639m üle merepinna. Ülemise ja alumise järve kõrguste vahe on 136m. Järvede vahel saab liikuda mööda looduslike radu või laudteid pidi. Siin on fotoaparaat või kaamera kohustuslik! Ööbimine pargi läheduses.

Knin, Vrlika. Läbime mägise sisemaa, mis meenutab kõrbe, paremal pool u.1800m kõrgused mäetipud, enne Knini palju sõjast meenutavaid maha jäetud maju ja tänaseni piiratud miiniväljasid. Ööbimine Perucki järve ääres.

Dubrovnik. Umbes lõunaks jõuame Dubrovnikusse, kuulus vanalinn oma kaitsekindlustega, kirikud ja kloostrid, roosakasvalged majade fassaadid ja marmorplaatidest laotud tänavad, võimalus jalutada paari kilomeetrine ring linnamüüril. Õhtune vanalinn. Kämping või kodumajutus.

Makarska. Võluv riviera, asub 1762m kõrguse Biokovo mäestiku ja pika lubivalgete kividega rannariba vahel, veneetslaste rajatud vanalinn, sadam. Puhkus rannas.

Brac saar, Bol, Vidova gora. Ületame praamiga Jadransko mere ja jõuame Brac saarele. Bol, Horvaatia kuulsaim liivarand. Võimalik teha Bol lähedal radiaal Vahemere saarestiku kõrgeima mäe tippu Vidova gora (780m). Kämping saarel.

Split, Trogir. Split- kitsukesel poolsaarel asuv Kesk-Dalmaatsia keskus, ilus vanalinn mis ehitatud Diocletianuse palee müüride vehele, roomaaegsed templid, linna kohal kõrguv katedraal, kuulsad Kuldväravad. Trogir- kreeklaste rajatud ja UNESCO maailmapärandisse kantud vanalinn, mis asub väikesel saarekesel, piiratuna müüridega, mille vahele jäävad hästi säilinud kindlus ja torn, palmidega ääristatud rannapromenaad. Ööbimine Trogiri külje all.

Šibenik, Krka rahvuspark, Vodice. Šibenik, veneetsia õhuline arhitektuur, Jakobi katedral- üks Dalmaatsia kaunemaid pühakodasid, vanalinna kohal kõrguv Ana kindlus, valgest kivist tänavad ja väljakud. Krka rahvuspark- palju suuri karstilisi koski, kanjoneidpidi seitsmelt astmelt langevad võimsad ja vahutavad kosed, kõrgeimad neist on u.60m. Vodice, endine kaluriküla, nüüdne tuntud kuurort, avarad rannad, rannapromenaad.

Zadar, Kornati, Paklenica rahvuspark, Starigrad. Zadar, kitsukesel poolsaarel asuv riviera, kutsutakse ka 'Kullast linn', Rooma-aegne vanalinn, antiikne foorum, Donatuse katedraal, iidsed väljakud ja turuplatsid. Kornati, 140 saarest ja laiust koosnev arhipelaag. Paklenica rahvuspark, mägironijate paradiis, 350m kõrgune cliff Anica kuk, Horvaatia üks kõrgemaid tippe Vaganski gora (1757m.), järsud püstloodis kaljuseinad, lauged mägirajad, 400 organiseeritud matkarada kokku umbes sada kilomeetrit. Võimalus teha Zrmanja jõel kajaki rafting. Starigrad, väike kuurort ilusa rannaga.

Zagreb, Graz, Viin. Alustame tagasiteed, sõidame läbi Zagrebi, Austria, Graz, jõuame õhtuks Viini. Viin- valsi ja muuseumide linn, Euroopa muusikapealinn, UNESCO maailmapärandisse kantud vanalinn Innere Stadt, kultuuripärandi mälestusmärk Schönbrunni loss, lahutamatud linnakeskuse pilti kuuluvad kaarikud- fiakrid, lugematud kohvikud ja kontiitriärid. Ööbimine Viini kämpingus.

Brno, Katowice, Varssav.

Leedu, Läti, Eesti.

Osavõtutasu: .......... eurot.

sisaldab: transport, bussijuhi/ grupijuhi tasu, kütus, ühistoitlustus hommikul ja õhtul, bussi ülevedu Makarska-Sumatrin ja Supetar-Split, teede- ja parklate maksud.

lisakulud: tervise ja reisikindlustused, muuseumid ja muud tasulised objektid, kämpingud.

lisainfo: kliima subtroopiline, mere ääres vahemereline, mägedes kontinentaalne, mai-september keskmine õhutemperatuur 25-30'C, merevesi 20-25'C, 225 päiksepaistelist päeva aastas.

e-mail See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

lingid: www.croatia.hr